top of page
unnamed.jpg
PODZIMNÍ TRIMESTR
Kurz: Antistresový program na základě mindfulness
Termín: 6. 10. - 15. 12. 2023 (10 lekcí)
Čas: pátek 18:00 - 20:00
Místo: Jógamatka, Gorkého 44
Lektor: Jana Koláčková
Cena: 3 800 Kč
Otevřené zkušební lekce: 15. 9., 22. 9., cena 400 Kč/lekce, platba v hotovosti, přihlašování na jakodomajoga@gmail.com

Náhrady za absence na jiných lekcích přes rozvrh na Sportimea.

Přihlášky na kurzy přes rezervační systém zde.

​Dotazy na jakodomajoga@gmail.com

Antistresový program

Dlouhodobý stres způsobuje obecně blokády životní energie, která potřebuje cirkulovat. Projevuje se známými migrénami, ztuhlým svalstvem v oblasti šíje či pánve, bolestí zad, poruchami spánku, soustředění, erekce, ztráty libida a mnoha dalšími nepříjemnostmi.

Pokud se stresem začnete efektivně pracovat a naučíte se odpočívat a zklidnit mysl, postupně se začne stres odbourávat a snižovat. Řada malých kroků vede postupně k viditelnému výsledku. V poslední době je jedním z nejlépe hodnocených nástrojů na snížení hladiny stresu mindfulness.

Antistresový program je založený na principech mindfulness a obohacený o pár technik, které podporují uvolnění těla a plynulé proudění energie.

 

Co program obsahuje:

Jóga

jednoduché cvičení na uvolnění těla podle principů zdravého pohybu. Obsahuje navíc techniky vnitřní úsměv a břišní dech.

Antistresová automasáž

  • Stimuluje akupresurní body

  • Podporuje imunitní systém

  • Podporuje emocionální rovnováhu

Autogenní tréning

Naučíte se kvalitně relaxovat, přivedete pozornost ke svému tělu a dechu. Tím získáte víc energie. Základní principy autogenního tréninku jsou relaxace a koncentrace. Relaxace znamená uvolnění svalstva. Svalové uvolnění umožňuje navodit klid mysli a současně zharmonizovat činnost vnitřních orgánů. Koncentrace při autogenním tréninku spočívá v soustředění na určitou představu, která pak ovlivňuje organismus. Patří k nim nácvik pocitu tíhy, pocitu tepla v končetinách, vnímání klidného dechu, pravidelného tepu srdce, tepla v břiše a chladu na čele. Základní podmínkou k úspěchu je pravidelný nácvik 

Praxe všímavosti

Většina z nás jede v životě na autopilota. V automatickém kolotoči smyslových vjemů, kolotoči emocí a činností. Ani si neuvědomujeme, že žijeme. Někdo už ví, že automatismy lze nahradit vědomím. Ale málokdo to umí a praktikuje. Vědomí přináší víc energie a radost z prožívání.

Zaměříme se na vědomé prožívání smyslů, pocitů a činností. Jednoduše tím, že jim věnuji pozornost, všímám si jich, přivádím více vědomí do svého života. Více vědomí znamená více energie. Energie může změnit pocity, ve kterých jsme uvěznění a zvýšit naši radost.

Meditace

Naučíte se základní meditační praxi, kterou budete schopní dělat kdykoliv a kdekoliv. Jakmile pochopíte základní princip, už nikdy ho nezapomenete. Je to jednodušší, než si myslíte. Jediné, co potřebujete, je tréning. Vaše meditace zůstane vždy s vámi.

DON’T HESITATE, MEDITATE. Sugandho

Je program pro mě?

Můžete si odpovědět na otázky teď a po skončení programu. Jsem přesvědčená, že se budete na škále pocitu vyrovnanosti přibližovat k pomyslnému středu.

Jak máte kvalitní spánek? Málo kvalitní 1 – 10 hodně kvalitní

Jak často se rozčilujete nebo máte pocit, že vybuchnete? Nikdy 1 – 10 hodně často

Jak jste spokojený sám se sebou? Nespokojený 1 – 10 velmi spokojený

Jak vnímáte pocit radosti? Žádná 1 – 10 hodně radosti

Máte ztuhlá ramena, trapézy nebo záda? Nikdy 1 – 10 často

Jak často jste nervózní nebo vnímáte stres? Nikdy 1 – 10 často

Jak vnímáte plnost svého života? Nenaplněný 1 – 10 plný

Máte pocit, že nic nestíháte, prožíváte frustraci a den by měl mít 50 hodin? Velmi často 1-10 nikdy

Čím vyšší počet bodů za spánek, spokojenost, radost a plnost života máte, tím víc prožíváte uvolnění a techniky antistresového programu se můžete naučit a začít je používat v době, kdy se začnou vytrácet.

 

Pokud máte vysoký počet bodů za rozčilování, ztuhlá záda, nervozitu, nestíhání a frustraci, vaše pomyslná vana je plná stresu a je na čase se naučit, jak se vypouští. Jakoukoliv techniku na zmírnění stresu vřele doporučuji.

bottom of page