top of page
IMG_2971_edited.jpg

Jana

Jmenuji se Jana Koláčková. Studovala jsem angličtinu a marketing, pracovala v marketingové a reklamní agentuře, dělala PR a fundraising v neziskovce. Procestovala jsem Evropu a kus Asie. Velkým zlomem ve vnímání života pro mě bylo cestování Indií. Tam i chudí lidé měli pro mě neznámou jiskru. Jiskru štěstí a živosti. Začala jsem hledat svoji jiskru.

 

Moje jógová a meditační praxe začala v roce 2000. Absolvovala jsem semináře zaměřené na hormonální jógu, jógu a psychomotoriku pro děti, vedla jógové skupiny pro děti ve školce a na prvním stupni ZŠ. Jsem certifikovaná cvičitelka jógy II. třídy a jógy smíchu. Vedu individuální i skupinové lekce v Brně a na Skaličce u Tišnova.

 

Prošla jsem si mateřstvím a jóga byla jednou z prvních možností, jak si odpočinout od dvou velmi aktivních holčiček. Obě holčičky spontánně opakovaly jógové pozice po mě. To mě inspirovalo propojit dětské říkanky a cvičení. Nesmírně mě bavilo cvičit dětskou jógu v montessori skupince a později s dětmi ve školce. Na začátku nultých let byla jóga pro děti doslova v plenkách. Jedno léto jsem se zamilovala do paddleboardingu a cvičení na prkně se stalo mou vášní. Před pár lety jsem začala znovu přemýšlet o práci se ženami a na svou cestu jsem přidala gravid jógu.

 

Pohyb, dech a vizualizaci propojuji v klasických hodinách hatha jógy k dosažení maximálního uvolnění, protažení a posílení těla. Zaměřuji se na pomalé cvičení a navázání kontaktu s vnitřním prostorem těla. Uplatňuji principy zdravého pohybu podle úžasné učitelky Lenky Oravcové. Jednoduše řečeno: nejde o výkon, ale o prožitek.

 

Pravidelná jógová praxe mě posiluje, udržuje mi pružné tělo i mysl.

 

Od roku 2004 se zabývám prací s tělem a energií, kineziologií a reiki. Postupně jsem se zaměřila na tantrické techniky, terapeutickou práci s dotekem a od roku 2009 jsem profesionální masérkou. V práci s klienty využívám znalosti a zkušenosti z řady místních a zahraničních seminářů a masérských kurzů – biodynamických technik, thajské, taoistické a kašmírské masáže. Masáže jsou pro mě způsob, jak se setkat s lidmi na velmi jemné a hluboké úrovni zároveň. Naplňují moji touhu být v intenzivním propojení s ostatními. Vědomé dávání láskyplného doteku mi přináší velkou radost.

 

Pod vedením zkušené terapeutky Ma Prem Sugandho jsem se v letech 2012 – 2013 účastnila seminářů zaměřených na meditace, vědomou práci s čakrami a ročního výcviku Energetického poradenství podle Osha. Práce s čakrami mě přivedla k dávnému snu – šamanismu. Na jaře 2014 jsem začala studovat u mexické léčitelky a šamanky Patricie White Buffalo 5ti letý program zaměřený na léčení pomocí energie a šamanských technik. 2018 jsem si nadělila intenzivní kurs mindfulness a začala prozkoumávat svět cchi kungu. Pravidelné cvičení cchi kungu, jóga a meditace jsou mými každodenními společníky a obohacují mi život.

 

Meditace, práci s energií a čakrami ráda využívám i při jógových lekcích. Fascinuje mě, jak staré techniky jogínů a šamanů z druhého konce země mohou být podobné, i když se jejich cesty vyvíjely odlišně a jak velký užitek nám mohou přinést dnes.

 

bottom of page