top of page

Katka

 

Jmenuji se Katka Menčíková, jsem fyzioterapeutka a v poslední době hlavně máma dvou dětí. Jógu jsem poprvé potkala ve svých šestnácti letech, kdy jsem začala pravidelně cvičit v rámci rehabilitace. V té době jsem o józe vůbec nic nevěděla, i přesto jsem po každém cvičení vnímala příjemný pocit po těle a celkové zklidnění. To, že jóga není jen tělesné cvičení, jsem si ale začala uvědomovat až později. Od té doby mě jóga s menší přestávkou provází až dodnes.

Po gymnáziu jsem se rozhodla pro studium fyzioterapie a během pěti let studia jsem získala teoretický základ o lidském těle a jeho fungování. Při volbě prvního zaměstnání jsem měla štěstí na tým zkušenějších kolegů, od kterých jsem se mohla učit, i na mnoho zajímavých pacientů. Zjistila jsem také a v praxi si ověřila, jak je důležitý celostní pohled na člověka i na terapii jakéhokoliv problému, který ho trápí.

Hodně intenzivně, nejprve prakticky a pak i teoreticky, jsem se józe začala věnovat během těhotenství a na mateřské dovolené. Postupně se snažím do praktikování jógy zapojit i své děti, které jóga zatím moc baví. Absolvovala jsem také kurz učitelů jógy III. třídy pořádaný Unií jógy a dále se snažím v oblasti jógy i fyzioterapie vzdělávat.

bottom of page