top of page

Klára

 

Jmenuji se Klára Rotreklová a společně se svou velkou rodinou bydlím v brněnských Holáskách. S jógou jsem se setkala poprvé na základní škole. Tehdy se naše paní učitelka rozhodla vést ve škole kroužek jógy s cílem nás děti trochu rozhýbat a napravit aktovkami přetížená záda malých školáků. To, že jóga není jen tělesné cvičení, ale krásně obohacuje také duši, jsem pochopila až později.

Když se mi narodila moje první dcerka, pocítila jsem v sobě touhu se nějakým způsobem rozvíjet. Začala jsem studovat sociální pedagogiku na Filozofické fakultě v Brně a kromě toho mi do cesty opět přišla jóga. Rozhodla jsem se cvičit pravidelně v CVČ Lužánky, kde jsem poznala několik skvělých, inspirativních lektorů. Cvičení mi dělalo dobře po všech stránkách, přinášelo mi pocit klidu a naplnění. Zapojila jsem do jógy i svoji malou dcerku a společně jsme navštěvovaly několik let kurz jógy pro maminky a děti. Bylo nám tam společně moc dobře a dodnes na to obě rády vzpomínáme.

Čas běžel dál, narodily se mi další 4 děti a jóga mne bohudíky stále provází. Utíkám k ní ve chvílích radosti i ve chvílích nenálady. Cvičila jsem jógu s batolátky v miniškolce, kde jsem pracovala jako pedagog. Cvičila jsem ji i s mentálně postiženými klienty ve stacionáři, kde jsem pracovala jako vychovatelka. Snažím se jógu cvičit i doma se svými dětmi a uvědomuji si, jak mne těší nejenom samotné cvičení, ale i to, že jógu mohu předávat jiným. Absolvovala jsem kurz cvičitele jógy 3. třídy pod Unií jógy a také navštěvuji ráda různé jógové workshopy.

Největším zdrojem inspirace je pro mě ovšem moje mateřská zkušenost. Jsem šťastná za to, že jsem mámou a také za to, že mohu jógu propojit právě s oblastí mateřství, která je mi tak blízká, v lekcích gravid jógy a lekcích jógy pro maminky a děti.

 

 

bottom of page