top of page
Marta_znovu_nizsi kvalita.png

Martina K.

 

Jmenuji se Martina Koubíková, jsem maminkou jednoho chlapečka a pracuji jako psycholožka s dětmi, dospívajícími i dospělými. Absolvovala jsem pětiletý terapeutický výcvik a dokončila doktorské studium v oblasti vývojové psychologie. Mám výcvik kojeneckých vývojových pohybů a jógy s miminky s americkou lektorkou Ellynne Skove.

Ve své práci se snažím o celistvý pohled na člověka, pracuji s propojením mysli a těla. Vlastní mateřství mi přináší spoustu radosti (někdy samozřejmě i strasti) a velké množství cenných poznatků z oblasti psychologie dětí, ale i rodičů.

Kurzy pro maminky s miminky vnímám jako prostor pro příjemně strávený čas s vlastním miminkem, kdy se posiluje vzájemný vztah mezi maminkou a děťátkem a kdy navíc dochází k rozvoji dítěte, ať už po stránce pohybové nebo i sociální. Je to ale také čas, kdy se maminka může věnovat chvíli sama sobě a kdy se setkává s dalšími maminkami (a možná i trochu sdílí to, co právě řeší, nebo získává novou inspiraci).

Moje cesta k józe vedla přes různé sporty a pohybové aktivity, především běh, spinning, aerobic a zumbu. Ve všech těchto dynamických sportech mi ale postupem času chybělo něco hlubšího a klidnějšího, a tak jsem sama začala jógu praktikovat.

Jóga (acroyoga) mi přinesla do života manžela, ale i pocit klidu a propojení se sebou samou.

 

 

bottom of page