top of page

Vnímání dechu a hledání pohodlí v pozdravu slunci

DMK.jpg

Téma: Vnímání dechu a hledání pohodlí v pozdravu slunci

Termín: 16. 10. 2022 

Čas: 9:00 - 13:00

Skupinu vede: Dagmar Moc Králová

Kapacita: 8

Cena: 900 Kč/osoba

S sebou: pohodlný oděv (karimatky, deky, polštářky, pomůcky jsou k dispozici)

Místo je možné si rezervovat přes mail jakodomajoga@gmail.com

Workshop vede fyzioterapeutka Dagmar Moc Králová, autorka konceptu Prožij pohyb. Po letech praxe a různorodých výcviků už ji prý více než fyzioterapie vystihuje definice: "odborně nezávislá specialistka na zdravotní pohybovou prevenci prostřednictvím vnímání". Hezké, že? Nejvíce se nám však líbí toto představení:

„Hraji si s lidským tělem a říkám tomu práce. V roce 2012 jsem založila projekt PROžij POHYB. Jeho prostřednictvím provádím člověka ve vnímání těla a jeho pohodlí při různých pohybových činnostech. Stejný, ne-li větší význam mají pro mne vjemy každého člověka, podobně jako zevní podmínky, v nichž žijeme. Proto jsem zakotvila v přístupech ke vnímání těla."

Proč jsme si pozvali Dášu do Jógamatky?
Ať už s jógou začínáte, nebo ji cvičíte dlouho a pravidelně, je stále, co objevovat. I v pozicích, které jste cvičili mnohokrát, někdy stačí změnit malý detail a prožitek je hned naprosto jiný. Jóga není přímočará cesta, kde nás dril dovede k lepším výsledkům. Je to cesta s mnoha odbočkami, variantami tras, odpočinkovými plácky, na některá místa se potřebujeme vracet zas a znovu. Dášin přístup v sobě snoubí jak detailní znalost anatomie a zkušenosti fyzioterapie, tak zaměření na prožitek a emoce, které nám tělo v pohybu zprostředkovává. 

Osnova workshopu:
- princip hranic ~ DOTEK různými našimi částmi (napojení, splynutí, odpojení)
- princip gravitace ~ VÁHA (stabilita, spolupráce šlach a svalů jako formy a tekutého obsahu)
- princip vlnění ~ DYNAMIKA (různé podoby, jen svaly a šlachy, jen obsah, spolupráce)
- dech (jiný rozměr těla, zevnitř ven, hranice jinak, dotek, individualita, důvěra v sebe a okolí, kdo (co) dýchá?)

V pozdravu slunci si trochu zpomalíme, abychom měli šanci si více pohrát s KOMFORTEM. Následně zařadíme VNÍMÁNÍ DECHU a opět aplikujeme do pozdravu slunce, kde si pohrajeme i s výdrží. BEZ výzvy v NEKOMFORTU JE někdy TĚŽŠÍ NAJÍT KOMFORT. Tak si toto zkoumání dopřejeme.

bottom of page