top of page
DSC_5144_edited.jpg

Lektorský kurz gravidjógy

 

Kurz je určen lektorům jógy, kteří chtějí rozšířit svou kvalifikaci o práci s těhotnými ženami, dále porodním asistentkám, dulám a instruktorům pohybových aktivit pro těhotné.

Náš přístup k józe pro těhotné vychází z tradiční jógy, poznatků současné fyzioterapie, porodní asistence a psychologie. Každá z lektorek přináší do kurzu perspektivu své odbornosti i své osobní zkušenosti, jógové či mateřské.

Během dvou studijních víkendů představíme celistvý model jógového přístupu k těhotenství, k porodu i období po něm. Kurz obsahuje 28 hodin teorie, praxe a sebezkušenosti + samostudium a náslechové hodiny. Ukončen je praktickou zkouškou a diskusí ve skupině, předáním certifikátu o absolvování kurzu. 

Témata kurzu:
 • Trimestry v těhotenství - specifikace, fyziologické a psychologické změny, tipy pro pomoc s nejčastějšími potížemi, přizpůsobení cvičení dle stupně těhotenství, strava a přírodní doplňky + tzv.4. trimestr

 • Dech - plný dech a jógové dechové techniky v těhotenství a u porodu, práce s hlasem

 • Principy zdravého pohybu v těhotenství - držení těla a polohování v každodenním životě

 • Porod -vysvětlení procesu zrození z pohledu porodní asistentky, polohy pro porod a jak může jóga pomoci

 • Sex a intimita v těhotenství a po porodu

 • Pánevní dno a diastáza

 • Stabilita/mobilita

 • Spirituální stránka těhotenství, porodu, mateřství

 • Relaxace a meditace

 • Psychika v těhotenství a po porodu

 • Prenatální komunikace

 • Šestinedělí

 • Poporodní cvičení

 • Kontraindikace cvičení

 • Právní aspekty lektorství gravidjógy

...prostor pro vaše otázky, sdílení, sebezkušenostní vhled

Termín:

JARO 2023

Časový harmonogram obou víkendů:

v přípravě

Cena:

Místo:

Brno, studio Jako doma, Úvoz 47

Lektorky:
profil%202_edited.jpg

Mgr. JITKA BALÁŠOVÁ

Psychoterapeutka, lektorka jógy

Jóga mě doprovází bezmála 20 let a v půli této etapy jsem ji také začala lektorovat. Vždy mi pomáhá přenést se přes složitější a proměnlivá životní období. Moje těhotenství, zvláště to první, určitě takovou cestou do neznáma bylo a osobní praxe jógy získala jiný, jemnější a hlubší rozměr. Říká se, že s porodem nepřichází na svět jen dítě, ale i matka, úplně nová žena, rozšíření identity. Velice mě naplňuje být u toho přerodu s mými klientkami v gravidjóze i psychoterapii. Přeji si, aby náš lektorský kurz byl příspěvkem ke změně (nebo návratu?), která se už děje na více úrovních, aby rozšiřoval kruhy pochopení, kde je  těhotenství a porod chápáno celostně, jako klíčový proces, důležitý nejen pro ženu a přicházející dítě, ale celou rodinu a společnost. S každou spokojenou mámou a miminkem je svět o něco lepší :)

iva_edited.jpg

Mgr. IVA KORÁBOVÁ

Porodní asistentka, psycholožka

Jsem původním vzděláním psycholožka, ale pracuji jako porodní asistentka a už pár let působím v Jako Doma. Právě díky tomu má mnoho žen, které doprovázím těhotenstvím a porodem, případně je znám z předporodních kurzů, zkušenost s kurzy gravidjógy, které v Jako Doma (mimo jiné) Jitka s Ninou pořádají. Měla jsem tak možnost být mnohokrát svědkem toho, jak ženám gravidjóga svědčí nejen pro průběh těhotenství a celkovou duševní pohodu, ale také jak může (spolu s mnoha dalšími věcmi) ovlivnit porod a období po něm. A tak byť jsem, co se jógy týče sama věčný začátečník, mám radost, že jsem součástí lektorského týmu a můžu tak do kurzu přispět svojí troškou do mlýna ze svého pohledu porodní asistentky.

rad_edited.jpg

Bc. RADKA BURYŠKOVÁ

Fyzioterapeutka

Ve své profesi fyzioterapeutky se věnuji ženské problematice a velmi často používám pozice a znalosti  z jógy ke cvičení v těhotenství, ale i po porodu.

Ze zkušenosti se svými klientkami vím, jak důležité je, aby se žena věnovala svému tělu. Kdykoliv. Před, v průběhu i po těhotenství. Pokud ale žena své tělo zná a dobře cítí, lépe zvládá i období větší zátěže, což těhotenství a období po porodu je, a proto mi přijde nesmírně důležité cvičit v těhotenství, projeví se to při porodu i po něm. 

Za velmi důležité považuji propojení těla, mysli a ducha, i proto jsem nadšená z našeho komplexního týmu  a přístupu v lekcích gravidjógy. 

Nina.jpg

Ing. NINA URBÁNKOVÁ

lektorka jógy, administrátorka kurzu

Má hlubší jógová cesta začala zhruba před 7 lety právě ve studiu Jako doma v kurzu gravidjógy, kde jsem se ocitla v mém prvním těhotenství. Toto období bylo pro mě docela transformující. Po letech jsem se zastavila a napojila se sama na sebe skrze bytost, která ještě ani nebyla na světě. Jóga mi pomohla znovu najít cestu k sobě, umožnila mi prožít dvě krásná těhotenství a porody a provází mě každým dnem v tom dobrém i v tom zlém. Před 2 lety jsem dostala možnost jógu i učit. Vedení lekcí gravidjógy vnímám jako společné putování a objevování různých prožitků v těhotenství. Jsem poctěna provázet ženy v tomto období a těší mě, že jsem součástí výcviku, který na těhotenství a porod nahlíží komplexně.

bottom of page