top of page
Naďa tehotenska 1_edited.jpg

Naďa

 

Jmenuji se Naďa Rucká a v Jako doma se se mnou můžete nyní setkat na čtvrtečních lekcích GRAVIDJÓGY, které propojují mou lásku k tématu těhoteství a učení jógy. Jsem věčný vizionář, snílek a miluju nové začátky, což je možná důvod, proč je pro mě téma zrození tolik lákavé. A jóga poskytuje klid, ukotvení a stabilitu mé chaotické vizionářské mysli.

 

Jóga mě provází už od puberty, kdy mě v třinecké knihovně přitáhla sekce knih o józe a východních naukách, ale až po příchodu do Brna na vysokou školu jsem měla možnost se setkat s jógovými učiteli osobně a rozvíjet vlastní praxi více. Moje cesta lektorky jógy začala před 10 lety a byla různě klikatá, zpočátku vedla přes různé populární power a fitness směry, ale brzo se stočila nazpátek k tradičním školám jógy. Dříve jsem zažívala rozpor mezi studiem medicíny a moderní fyzioterapie a učením jógy, postupem času jsem však zjistila, že se naopak vše krásně snoubí v jeden celek a prolíná.

 

Za nejvzácnějšího učitele na poli gravidjógy považuji své vlastní prožité zkušenosti – dvě krásná těhotenství, nádherné transformační porody, kdy jsem se zcela bez záměru ocitla v hlubokých meditativních stavech, a materštví, které ze začátku zalité sluncem mi postupně odhaluje i své temné stránky a učí mě je přijímat. 

 

Období početí, těhotenství, šestinedělí se věnuji také v praxi gynekologické fyzioterapeutky, kterou pojímám trochu jinak. Dává mi smysl o ženy pečovat nad rámec zdravotnictví, s laskavostí a přesahem. Snažím se dopřát jim podporu a úctu, kterou si zaslouží. Jelikož věřím, že od spokojené a nasycené ženy se odvíjí spokojenost a pocit štěští celé společnosti.

 

Jsem vděčná za cestu, po které nyní kráčím...

bottom of page