top of page
dzala neti jogovna.jpg

Jógové očistné techniky pro každodenní život s Jitkou Balášovou

Ve workshopu vás prakticky provedu některými technikamy šatkarmy (šestice jógových očistných procedur). Pokusím se to udělat tak, aby si vás tyto staletími prověřené procedury získaly, tak jako mě a přinesly vám více jasnosti, energie a zdraví do každodenního života.


Program:

Sobota 17.10. 18:00-20:30 

Kapálabháti

Agnisára krija

Trátaka

Neděle 18.10. 8:30 - 11:00

Džala néti

Sútra néti

Vamana dhauti

V oba dny prosím přijďte na lačno - v sobotu aspoň dvě hodiny po posledním menším jídle, Pokud budete potřebovat, tak v sobotu po workshopu nebo před závěrečným trátakem si dejte něco malého, nenáročného na trávení. V neděli nesnídejte a na zbytek dne neplánujte žádné velké aktivity a hodování. Doporučuji relaxaci, procházku v přírodě a střídmost v jídle. Po workshopu si můžeme dát společně ve studiu rýži s trochou ghí - uvidíte, že vám bude po očistě chutnat a stačit ;) Věřím, že si přirozeně budete chtít pocit prolehčení zachovat a i v dalšcíh dnech bude příjemné stravovat se odlehčeně a podobnou střídmost si udržet i co se týče aktivit, přijímání informací a komunikace.

Možná bude setkání s technikami šatkarmy pro vás objevné jako před lety pro mě a nastartuje komplexnější změnu životního stylu. Motivace lidí k pěstování těchto technik je různá, mohou vám být prospěšné na více úrovních. V rovině fyzického zdraví pravidelné praktikování velice pomáhá např. s alergiemi, respiračními potížemi, astmatem, migrénami a zažívacími problémy. Na rovině psychické jsou některé techniky indikovány pro léčbu úzkostí a depresí. Pro aspiranta na cestě jógy by měla být šatkarma nezbytnou přípravou, aby vůbec mohla začít jakákoli další jógová praxe.

V rámci setkání neprobereme techniky, které jsou náročnějsí pro začátečníka na provedení, anebo na prostor (nedostatek toalet v Jako doma :)), ale řeknu vám alespoň své zkušenosti a nasměruji na další zdroje.

Na místě bude k dispozici na prodej pár konviček a gumových katétrů na džala a sutra néti, také kovové škrabky na jazyk - objednala jsem za dobrou cenu z Indie a mám výrobky vyzkoušené.

Cena: 600,-

Kapacita: 8 osob
Místo: Jako doma, Úvoz 47, Brno
Rezervace: jakodomajoga@gmail.com

O lektorce:

Jitka je zakladatelka Jako doma, psychoterapeutka, lektorka jógy od roku 2007, absolventka měsíčního intenzivního kurzu jógové terapie.

bottom of page