top of page

Vánoční setkání v Jógamatce spojené s dobročinnou sbírkou - 20.12. 2019

Ahoj jógíni a přátelé Jako doma, srdečně vás zveme na předvánoční setkání! 

 

Tradiční sešlost pro všechny nynější i bývalé účastníky našich kurzů, kamarády, kolegy, pro všechny spřízněné duše.

PROGRAM
Dveře Jógamatky pro vás budou otevřené v pátek 20.12. od 15 hodin a my lektorky se těšíme na popovídání s vámi u svařáku a dobrot. Děti vítány! Asi do 17:30 necháme setkání takhle volně (a s dětmi možná i trochu divoce) plynout.

Kolem 17:30 (už bez děťátek) bychom vás rády pozvaly k satsangu, což můžeme přeložit jako "sesednutí v dobrém" či "setkání v pravdě". Zahájíme ho s Jitkou malým ztišením a koncentrační praxí, pokračovat budeme na vlnách manter s Janaki.

SBÍRKA
Vánoční sešlost vnímáme jako takovou odměnu pro nás lektorky - máme radost, že se s vámi můžeme vidět i jinak naž na podložkách a že si výjimečně místo legín oblečeme šaty ... a jako poděkování, dáreček pro vás za vaši přízeň!
A chceme jako každý rok to obdarovávání ještě o něco rozšířit, využít setkání lidí dobré vůle pro pomoc, tam kde je potřebná. Pro letošek jsme vybraly iniciativu My je v tom nenecháme - pomoc pro syrské uprchlíky 

Trochu jsem nestíhala a nechávala výběr u ledu, měla víc nápadů, tenhle byl mezi nimi... A dnes ráno po cestě do práce jsem si na FB prohlížela aktuální fotky z tábora na ostrově Chios. Podívejte se také (a připravte si kapesník)
Píšu tedy hned zprávu, že bych jim chtěla nabídnout tuto formu pomoci alespoň. Nejsem na skupinu nijak osobně napojená, všimla jsem si jí přes FB, jen registruji, že vše organizují tady v Brně matky na mateřské (přabírají tuny oblečení, nakládají a vypravují dodávky, píšou po nocích reporty, u toho všeho ověšené vlastními dětmi). A za chvíli mi přijde milá, vděčná odpověď od ženy, kterou vidím každý týden na józe pro mami a mimi! Nejsem si jistá, že by chtěla, abych ji nějak označovala, vždyť ani na józe nám neřekla, že ta únava, o které si s maminkama na józe často povídáme, zdaleka není jen kvůli miminčím rýmám, kojení a péči o dvě děti...Takže takhle mezi řádky smekám klobouk a děkuji a vás prosím, abyste podpořili neskutečné úsilí těhle hrdinek na mateřské. Oblečení a dalších potřeb je nasbíráno v současné chvíli dost, jsou nutné peníze na transport. V Jógamatce budou jako každý rok kasičky, které hned předáme. Pokud se nemůžete zúčastnit a pomoci chcete, na výše uvedené stránce skupiny najdete číslo transparentního účtu.

bottom of page