top of page

Program Vánoční benefice - středa 20.12. 

Naši milí,
na letošní benefici se vybralo krásných 11 500,- pro malého Edvínka, který se potýká s lissencefalií. Máme obrovskou radost z výtěžku i krásného dne, který jsme s návštěvníky strávily. Budeme se těšit na podobnou akci v předvánočním čase v roce 2018. A tady je dopis od Edvinkovy maminky:

V předvánočních dnech se konala v Jako doma benefiční akce na podporu našeho syna. Chtěli jsme jako Edvínkovi rodiče srdečně poděkovat vám všem, kteří jste se podíleli jako organizátoři, dárci tombolových výher a laskavým návštěvníkům. Byla nám předána částka 11 500,- Kč! Tyto peníze zaplatí autosedačku, která stojí - to není náhoda - právě 11500,-Kč. Moc děkujeme!

Kromě hmotné hodnoty nám bylo předáno ještě něco dalšího. Dotkli jste se nás svým darem jako symbolem přijetí, pochopení a soucítění. Nejsme na to sami. A tenhle pocit je to nejdůležitější, co nám pomáhá přijímat naši situaci s pokorou. Když jsme se stali rodiči děťátka, jehož život od počátku nesmazatelně poznamenala nemoc, prošli jsme vším možným, jak si asi každý umíte představit. Člověk je nešťastný, zoufalý, provinilý i zahanbený. Tak ale nelze žít dlouho. Začali jsme si všímat, že se učíme spoustu nového. Že v sobě objevujeme odvahu, bojovnost a naději. Že žijeme daleko lépe přítomným okamžikem a spoustu najednou nedůležitých věcí hážeme za hlavu. Edvínek je zkrátka velký, láskyplný učitel.

 
bottom of page