top of page

Radka

 

V Jako doma působím jako fyzioterapeutka. Věnuji se vedení skupinových cvičení, pořádání kurzů Školy pánevního dna a individuální péči ve fyzioterapii.

Narodila jsem se v podhůří Orlických hor v městečku Letohrad. Od dětství jsem měla ráda přírodu, pohyb a svobodu, kterou obojí přináší. Chodila jsem do skautu a dělala různé sporty od biatlonu po tenis. Ten pohyb mě bavil, ta soutěživost v oddílech frustrovala, takže jsem po čase vždycky skončila. Ze záliby v pohybu a z touhy léčit lidi se vyvinulo studium fyzioterapie na Lékařské fakultě MU v Brně. To mě přivedlo do Brna, kde jsem 10 let. Nyní sportuji pro radost a cvičím tak, abych se cítila příjemně a vnímala potřeby svého těla.

Práce s vlastním tělem mě vedla přes hodiny jógy, odborné fyzioterapeutické i psychoterapeutické semináře, ke Škole pánevního dna a k zaměření na „ženskou fyzioterapii“ ( řešení specifických ženských problémů). Zabývám se i psychosomatickými souvislostmi ve fyzioterapii. Je to pro mě nedílná součást práce s tělem, brát v potaz naše pocity, emoce, naladění. Vše, co prožíváme se totiž na našem těle projevuje. To je moje osobní i pracovní zkušenost, proto ráda ve svých lekcích tyto dvě roviny propojuji (více o mně na www.fyzioradka.cz).

Pokud uvidíte u nás v centru zaparkovanou koloběžku, velmi pravděpodobně jsem tam i já. Jezdit na ní mě teď hodně baví. Taky mě baví akrojóga, zážitková pedagogika, práce s hlasem, tanec a objevuji stále další vášně.

 

bottom of page