top of page
EvaGerych_podlouhla.jpeg

Eva

 

Klid, síla, uvolnění, lehkost bytí, svoboda, sebepoznání, přijetí…. Tím vším i mnohým dalším je pro mne jóga. Cílem mé lekce je, abyste odcházeli s pocitem, že tělo je příjemně unavené a mysl jasná. 

Józe se věnuji více než patnáct let. Objevila jsem v ní pohyb, který mému tělu dodává energii a mou mysl zklidňuje. 

Vyrostla jsem v malebném městě Opavě. Z dětství si pamatuji hlavně běhání po rozkvetlých loukách, lezení po třešních a pozorování nebe a korun stromů. Moc se toho nezměnilo, v podstatě jsou to mé nejoblíbenější činnosti do současnosti. Jen se k nim v Brně, kam jsem odešla studovat dějiny umění, biologii a posléze management, kromě jógy přidal i tanec. Ten se stal mou velkou vášní a vnitřním naplněním. Tanec bez přesných choreografií, založený na plynutí, volnosti a improvizaci. 

Ač se zdá, že tanec a jóga jsou opačnými póly pohybu, já v nich vidím podobnost a propojení, kterým bych vás ráda inspirovala. Být vnímavý a naučit se naslouchat vlastnímu tělu, objevovat radost z pohybu, z plynutí dechu, z prostého prožití přítomného okamžiku, z vnitřní svobody. 

Mou profesí je organizování kulturních i firemních akcí. Podílela jsem se na hudebních i divadelních festivalech, výstavách současného umění, i projektech se sociálním přesahem. Jsem ráda, že jsem se díky této práci mohla setkat s pestrou škálou lidí a inspirovat se jejich pohledem na svět. Současnou největší inspirací jsou však mé dvě malé dcerky.  Cesta k lektorování jógy ve mně uzrála až právě během posledních let strávených s dětmi.

Můj život se s mateřstvím zklidnil a já si uvědomila, že radost z prostého bytí, kterou mi jóga přináší, chci předávat dál. V průběhu těhotenství jsem absolvovala kurz instruktora jógy akreditovaný MŠMT v Yoga Brno a vydala jsem se na lektorskou cestu.  Zúčastnila jsem se také řady workshopů zaměřených na hatha jógu, relaxační techniky či pranajámu.

Mé lekce jsou určené pro začátečníky i pokročilejší, kteří si chtějí užít klidnější praxi v napojení na plynutí dechu. Dbám na důkladné vysvětlení jednotlivých asán a ráda lekci přizpůsobím vašim dispozicím. Součástí jsou dechové cvičení i delší závěrečná relaxace, díky které se můžeme naučit přijímat sama sebe s láskou, pokorou a vděčností. 

Jste srdečně zváni. Těším se na vzájemné setkání! 

bottom of page