top of page
Petra_19 _jogaPrerov_oo.jpg
ZIMNÍ TRIMESTR
Kurz: Ranní kraniosakrální jóga KURZ / OTEVŘENÉ LEKCE 
Termín: 2. 1. - 26. 3. 2024 (12 lekcí)
Čas: úterý 7:30 - 8:30
Místo: Jógamatka, Gorkého 44
Lektor: Petra Netuka
Cena: 2 280 Kč kurz / 210 Kč otevřená lekce
(zvýhodněná cena za lekci v uzavřeném kurzu vychází na 190 Kč s možností náhrad)
Možnost zaplatit si první lekci (210,-) a pak se rozhodnout, jestli budete pokračovat celým kurzem.
Náhrady za absence na jiných lekcích přes Sportimea
Přihlášky na kurzy přes rezervační systém zde.
Na otevřenou lekci se hlásíte pouze přes rozvrh. Nic dalšího není třeba. Cena lekce je 210 Kč, platba v hotovosti přímo lektorce po lekci.

​Dotazy na jakodomajoga@gmail.com.

Základním smyslem kraniosakrální jógy je udělat maximum pro očistu a přirozeně léčivé fungování mysli i těla. K úvodnímu zklidnění se využívá tzv. klidový bod, což je pomůcka k zastavení mysli. Následuje cvičení ásan se speciálním pumpováním poplatné tomu, co v sezóně tělo potřebuje, a tak je kraniosakrální jóga jiná na jaře, v létě, na podzim i v zimě. Sezónnost se projevuje i v následné thajské masáži. Aplikovaná meditace uzavírá hodinu tak, abyste si nabytý klid a získanou vyrovnanost mohli přenést do každodenního života.

Kraniosakrální jóga je vhodná pro každého i pro úplné začátečníky bez zkušeností s jógou.
Cvičení respektuje fyzické možnosti každého účastníka, probíhá v pohodovém a jemném tempu.  

Co to vlastně kraniosakrální jóga je?

Jedinečné spojení kraniosakrální terapie (ošetření neurokrania) a hatha jógy.

Všechno začalo před mnoha lety, kdy mladý lékař John E.Upledger asistoval u operace páteře a všiml si, že mícha pulzuje. Tato pulzace udává rytmus všem buňkám. Silně ovlivňuje homeostatické mechanismy těla - krevní cukr, hormonální činnost, ale i rytmus detoxikace buňek. Princip kraniosakrální jógy je jednoduchý, pomáhá upravit KRANIOSAKRÁLNÍ RYTMUS, aby byl pravidelný a silný, a tak dokáže vytvořit chemii radosti a posílit imunitu.

K úvodnímu zklidnění se využívá speciální pomůcky – tzv. KLIDOVÉHO BODU pro dosažení hlubokého stavu relaxace bez myšlenek. Jógová praxe vede k maximálnímu možnému uvolnění FASCIÍ, pojivových tkání od napětí.

V jógových ásanách se využívá speciální mudry-PUMPOVÁNÍ, prostřednictvím kterého spojuje blahodárné účinky jógy s možností pracovat s dechem života – prouděním látek v tkáních. Pumpování rozbíhá lymfatický a zároveň glymfatický systém. Toto pumpování dovoluje dovést do mozku chemii radosti, která se tam za normálních okolností v takové míře nedostane. Děje se to na základě proudění mozkomíšního moku, umožňujícího optimální fungování mozku a ozdravných funkcí těla. Tím se otevře možnost té nejpřirozenější detoxikace těla na světě.

THAJSKÁ MASÁŽ se dostala do Kraniosakrální jógy díky svému působení na páteř, kterou díky kývavému pohybu nejen rozkmitává, ale otvírá a uvolňuje.

 

Patří sem i APLIKOVÁNA MEDITACE, která je ponořením se do ticha, do světa, kde mlčí smysly, a my můžeme vnímat, kdo jsme.

 

bottom of page